Vishay/Dale CRCW040233R0FKEDHP
CRCW040233R0FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040233R0FKEDHP
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW040233R0FKEDHP.pdf
Availability of CRCW040233R0FKEDHP
QUANTITY
CRCW040233R0FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040233R0FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW040233R0FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040233R0FKEDHP
Related LinksCRCW04023, CRCW040233R0FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040233R0FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW040233R0FKEDHP
CORD MINIGRABBER PATCH 60"VIOLET datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ4 M32 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 164 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf