Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-111-C1-R1
ATS-15H-111-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-111-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15H-111-C1-R1.pdf
Availability of ATS-15H-111-C1-R1
QUANTITY
ATS-15H-111-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-111-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-111-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-111-C1-R1
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-111-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-111-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-15H-111-C1-R1
SWITCH PUSH 6PDT 0.5A 100V datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 1.5MHZ 8DMP datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 330 OHM 16SSOP datasheet.pdf
RES 50 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf