Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-126-C1-R0
ATS-15H-126-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-126-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15H-126-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-126-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-126-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-126-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-126-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-126-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-126-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-126-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-126-C1-R0
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3-ST 8BIT INV 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" SNGL BEIGE 5POS datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100 L.835 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
EM-DUO 120/15/SWM datasheet.pdf
PELTIER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf