Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-13-C2-R0
ATS-15H-13-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-13-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15H-13-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-13-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-13-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-13-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-13-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-13-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-13-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-13-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-13-C2-R0
TRANS NPN DARL 400V 7A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf