Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-72-10.0-01-V
IEG1-1-72-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-72-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG1-1-72-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG1-1-72-10.0-01-V
QUANTITY
IEG1-1-72-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-72-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-72-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-72-10.0-01-V
Related LinksIEG1-1-72, IEG1-1-72-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-72-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG1-1-72-10.0-01-V
TERM SGL LVL DUAL CONN PA BLUE datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 200MA 6 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CBL 27POS 0.5MM JMPR TYPE D 7" datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf