Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-136-C3-R0
ATS-15H-136-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-136-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15H-136-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-136-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-136-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-136-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-136-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-136-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-136-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-136-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-136-C3-R0
CONN PLUG 1POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
IC DRIVER LO SIDE 50V 7A TO220AB datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 200V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS W/OUT FLANGE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 350VAC 2AG datasheet.pdf
IC SUPERVISOR VMON QUAD 8-TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf