Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-142-C1-R0
ATS-15H-142-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-142-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15H-142-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-142-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-142-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-142-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-142-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-142-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-142-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-142-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-142-C1-R0
REGU 15A 24VIN 2.5V TO 5.6VOUT S datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 9W 5% RADIAL datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 16W 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 15V OUT datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf