Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-176-C1-R0
ATS-15H-176-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-176-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15H-176-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-176-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-176-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-176-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-176-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-176-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-176-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-176-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-176-C1-R0
CABLE PATCH CAT5E BLUE 5' datasheet.pdf
PROJECT BOARD FOR MCU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 14POS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SGE-225-2-0750 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ TOP VIEW datasheet.pdf