Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-195-C2-R0
ATS-15H-195-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-195-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15H-195-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-195-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-195-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-195-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-195-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-195-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-195-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-195-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-195-C2-R0
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT W/BARBS datasheet.pdf
IC SMART CARD READER W/PM 28-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf