Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-33-C1-R0
ATS-15H-33-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-33-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
Datasheet Download
ATS-15H-33-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-33-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-33-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-33-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-33-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-33-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-33-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-33-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-33-C1-R0
WRIST STRAP ELASTC W/CLIP & CORD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
PIN CONTACT 100 PCS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE 8POS datasheet.pdf