Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-74-C3-R0
ATS-15H-74-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-74-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15H-74-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-74-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-74-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-74-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-74-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-74-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-74-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-74-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-74-C3-R0
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC COUNTER 4-BIT SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
IC FPGA 311 I/O 400FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf