Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-78-C1-R0
ATS-15H-78-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-78-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15H-78-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-78-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-78-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-78-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-78-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.64°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-78-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-78-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-78-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-78-C1-R0
IC DUAL AUDIO DIFF RCVR 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
INSERT EGG.00.302. FOR 2LV datasheet.pdf
IC DUAL BUS SWITCH US8 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 80V TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 25V SMD datasheet.pdf