Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-125-C1-R0
ATS-16A-125-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-125-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16A-125-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16A-125-C1-R0
QUANTITY
ATS-16A-125-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-125-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-125-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-125-C1-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-125-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-125-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-125-C1-R0
DIODE GEN PURP 50V 150A B42 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC MONITOR SIX SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 1FU/78 AR UC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 14.3MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf