Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-140-C3-R0
ATS-16A-140-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-140-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16A-140-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16A-140-C3-R0
QUANTITY
ATS-16A-140-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-140-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-140-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-140-C3-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-140-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-140-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-140-C3-R0
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6800 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-4 POS SLDR LUG datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ2022A-001 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf