Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-200-C2-R0
ATS-16A-200-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-200-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16A-200-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16A-200-C2-R0
QUANTITY
ATS-16A-200-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-200-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-200-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-200-C2-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-200-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-200-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-200-C2-R0
BATTERY PACK NIMH 9.6V 6500 MAH datasheet.pdf
BACKSHELL DB25 90DEG MET PLASTIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A UNSHIELDED datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf