Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-06-C2-R0
ATS-16B-06-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-06-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16B-06-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16B-06-C2-R0
QUANTITY
ATS-16B-06-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-06-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-06-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-06-C2-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-06-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-06-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-06-C2-R0
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
SW ROTRY DP 1/4A SOLDER TERM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
KIT EVAL/DEMO FOR TLV320AIC1110 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 31"X15.2" YW datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 2''X6'' 100EA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf