Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-202-C3-R0
ATS-16B-202-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-202-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16B-202-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16B-202-C3-R0
QUANTITY
ATS-16B-202-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-202-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-202-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-202-C3-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-202-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-202-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-202-C3-R0
CONN HEADER 39POS .100" STACKER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
DEVICE MARKER ET S7-400-TU-A4-1 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HDM 8SMPO110F140O LM datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf