Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-25-C2-R0
ATS-16B-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16B-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16B-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-16B-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-25-C2-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-25-C2-R0
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BATTERY CONT POS SIDE AA/N PCB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 3.088MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 4.5V PC MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
9POS M R/A .318 4-40 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf