Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-52-C2-R0
ATS-16D-52-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-52-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16D-52-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16D-52-C2-R0
QUANTITY
ATS-16D-52-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-52-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-52-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-52-C2-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-52-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-52-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-52-C2-R0
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" .50MM 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 65.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf