Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-54-C1-R0
ATS-16D-54-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-54-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-16D-54-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16D-54-C1-R0
QUANTITY
ATS-16D-54-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-54-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-54-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-54-C1-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-54-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-54-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-54-C1-R0
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 58POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 5.49M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE D 7POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf