Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16E-150-C2-R0
ATS-16E-150-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16E-150-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16E-150-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16E-150-C2-R0
QUANTITY
ATS-16E-150-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16E-150-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16E-150-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16E-150-C2-R0
Related LinksATS-16E-, ATS-16E-150-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16E-150-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16E-150-C2-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.625"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
COVER SR BTS 26 KIT datasheet.pdf
IC DVI/HDMI MUX/DEMUX 42TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS PNL MNT SKT datasheet.pdf