Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16E-26-C3-R0
ATS-16E-26-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16E-26-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16E-26-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16E-26-C3-R0
QUANTITY
ATS-16E-26-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16E-26-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16E-26-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16E-26-C3-R0
Related LinksATS-16E-, ATS-16E-26-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16E-26-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16E-26-C3-R0
MOD PWR 10A STD FILTER QC PNL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 2POS DL PCB AU datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 DUAL STR datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
RIB CBL 2MM 100RL TOPCT 8CKT 26A datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 227MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf