Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-130-C2-R0
ATS-16F-130-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-130-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16F-130-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16F-130-C2-R0
QUANTITY
ATS-16F-130-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-130-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-130-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.23°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-130-C2-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-130-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-130-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-130-C2-R0
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY 2.93V 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 4VWM SSSMINI3P datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GPP 2A 200V DO-214AC datasheet.pdf
IC REG LDO 5.3V 0.15A SNT6A datasheet.pdf