Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-199-C2-R0
ATS-16F-199-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-199-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16F-199-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16F-199-C2-R0
QUANTITY
ATS-16F-199-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-199-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-199-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-199-C2-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-199-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-199-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-199-C2-R0
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CAN TXRX FAULT-TOL 14-SOIC datasheet.pdf
FUSE 175A 250V NON STD FAST datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 740MA 361 MOHM datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 60V TO220AB datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 105V 10W DO213AA datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf