Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-200-C1-R0
ATS-16F-200-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-200-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16F-200-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16F-200-C1-R0
QUANTITY
ATS-16F-200-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-200-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-200-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-200-C1-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-200-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-200-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-200-C1-R0
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 1% 25W datasheet.pdf