Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-86-C2-R0
ATS-16F-86-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-86-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16F-86-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16F-86-C2-R0
QUANTITY
ATS-16F-86-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-86-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-86-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-86-C2-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-86-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-86-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-86-C2-R0
CONN IDC SOCKET 16POS 2MM GOLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 690MA 540 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
MODULE DDR2 4GB FBDIMM datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 11A 18 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
IMPACT RAM 3X10 RT WALL 0.46PTH datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 50X50BGA datasheet.pdf
CTV 4C 2#16 2#12 PIN RECP datasheet.pdf
4400UF 7.5V 22.23X54 105C AXI datasheet.pdf