Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16G-203-C3-R0
ATS-16G-203-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16G-203-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16G-203-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16G-203-C3-R0
QUANTITY
ATS-16G-203-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16G-203-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16G-203-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.04°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16G-203-C3-R0
Related LinksATS-16G-, ATS-16G-203-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16G-203-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16G-203-C3-R0
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT254 TYPE A 4POS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf