Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16H-130-C1-R0
ATS-16H-130-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16H-130-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16H-130-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16H-130-C1-R0
QUANTITY
ATS-16H-130-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16H-130-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16H-130-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16H-130-C1-R0
Related LinksATS-16H-, ATS-16H-130-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16H-130-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16H-130-C1-R0
CONN EDGECARD 80POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN CAP DOUBLE LOCK 12PS YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND CLEAR 50' datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 1W 0805 WIDE datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
M801 12C MIXED SKT RECP THRD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf