Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16H-204-C2-R0
ATS-16H-204-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16H-204-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16H-204-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16H-204-C2-R0
QUANTITY
ATS-16H-204-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16H-204-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16H-204-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.43°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16H-204-C2-R0
Related LinksATS-16H-, ATS-16H-204-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16H-204-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16H-204-C2-R0
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 28POS datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 6.8K OHM 5% AXL datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL BLACK datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 600MA 660 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 570MA 360 MOHM datasheet.pdf
RES 11.99K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf