Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17A-15-C1-R0
ATS-17A-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17A-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-17A-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17A-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-17A-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17A-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17A-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17A-15-C1-R0
Related LinksATS-17A-, ATS-17A-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17A-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17A-15-C1-R0
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
156 KK MANUAL IDT INSERTION TOOL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf