Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17B-10-C2-R0
ATS-17B-10-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17B-10-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17B-10-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17B-10-C2-R0
QUANTITY
ATS-17B-10-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17B-10-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17B-10-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.89°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17B-10-C2-R0
Related LinksATS-17B-, ATS-17B-10-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17B-10-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17B-10-C2-R0
CONN JACK STEREO R/A 5PIN 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 10W 15V SGL datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-343F datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 243V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf