Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17B-60-C1-R0
ATS-17B-60-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17B-60-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-17B-60-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17B-60-C1-R0
QUANTITY
ATS-17B-60-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17B-60-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17B-60-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17B-60-C1-R0
Related LinksATS-17B-, ATS-17B-60-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17B-60-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17B-60-C1-R0
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC DIGITAL/CD DAC DECODER 64QFP datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 15A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
FLAT PART DEBURRING BONDED BRUSH datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM GREY datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.2A 169 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 30A TO252-3 datasheet.pdf