Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17D-56-C3-R0
ATS-17D-56-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17D-56-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-17D-56-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17D-56-C3-R0
QUANTITY
ATS-17D-56-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17D-56-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17D-56-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17D-56-C3-R0
Related LinksATS-17D-, ATS-17D-56-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17D-56-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17D-56-C3-R0
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 5V datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 200V 1A DF-M datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 4POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC FPGA 324 I/O 484FBGA datasheet.pdf
POU PLUG RETENTION DEVICE BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf