Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17F-12-C2-R0
ATS-17F-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17F-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17F-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17F-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-17F-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17F-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17F-12-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17F-12-C2-R0
Related LinksATS-17F-, ATS-17F-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17F-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17F-12-C2-R0
CONN D-SUB PLUG 9POS W/O CONT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 6GB datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-12V 140W datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
ADAPTER SCSI HD68F/50F datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG/22AWG GRY 500' datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
MINITEK PWR3.0 PLUG HSG 14POS datasheet.pdf