Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17G-209-C1-R0
ATS-17G-209-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17G-209-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-17G-209-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17G-209-C1-R0
QUANTITY
ATS-17G-209-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17G-209-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17G-209-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17G-209-C1-R0
Related LinksATS-17G-, ATS-17G-209-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17G-209-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17G-209-C1-R0
RES 11K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 299.3VWM 482VC DO15 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PANEL RA PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
MICRO 51C S 30" RBW JACKP NI datasheet.pdf