IXYS Corporation MWI150-06A8
MWI150-06A8 picture photo
Mfg. Part Number
MWI150-06A8
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Modules
Brief Description
TRANS 16BIY 3-PH 600V 115AMP
Datasheet Download
MWI150-06A8.pdf
Availability of MWI150-06A8
QUANTITY
MWI150-06A8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MWI150-06A8
Internal Part NumberEIS-MWI150-06A8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Modules
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationThree Phase Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)170A
Power - Max515W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.5V @ 15V, 150A
Current - Collector Cutoff (Max)1.5mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce6.5nF @ 25V
InputStandard
NTC ThermistorNo
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseE3
Supplier Device PackageE3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MWI150-06A8
Related LinksMWI15, MWI150-06A8 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MWI150-06A8 Details Description
Related parts for MWI150-06A8
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048B/X 8" datasheet.pdf
CARD ENGINE 32MB SDRAM datasheet.pdf
IC VCXO PLL CLK SYNTH 20-SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 6.144MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf
RES 470 OHM 11W 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf