Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17H-120-C3-R0
ATS-17H-120-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17H-120-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-17H-120-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17H-120-C3-R0
QUANTITY
ATS-17H-120-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17H-120-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17H-120-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17H-120-C3-R0
Related LinksATS-17H-, ATS-17H-120-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17H-120-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17H-120-C3-R0
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SKT datasheet.pdf