Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17H-123-C2-R0
ATS-17H-123-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17H-123-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17H-123-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17H-123-C2-R0
QUANTITY
ATS-17H-123-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17H-123-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17H-123-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.16°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17H-123-C2-R0
Related LinksATS-17H-, ATS-17H-123-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17H-123-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17H-123-C2-R0
CONN FFC VERT 17POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
THYRISTOR 200V 150A SMB datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.5MM PITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf