Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18B-132-C1-R0
ATS-18B-132-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18B-132-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18B-132-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18B-132-C1-R0
QUANTITY
ATS-18B-132-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18B-132-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18B-132-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18B-132-C1-R0
Related LinksATS-18B-, ATS-18B-132-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18B-132-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18B-132-C1-R0
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AUDIO PWM PROC 64TQFP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
3GPP MIXED MODULE TURBO DECODER datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf