Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18B-136-C2-R0
ATS-18B-136-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18B-136-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-18B-136-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18B-136-C2-R0
QUANTITY
ATS-18B-136-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18B-136-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18B-136-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18B-136-C2-R0
Related LinksATS-18B-, ATS-18B-136-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18B-136-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18B-136-C2-R0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 30POS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
JUNCTION BOX COLORDRV 1/IN 3/OUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 36SGL 3.18MM datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 2.5MM datasheet.pdf