Panduit FCBI2-S10-C20
FCBI2-S10-C20 picture photo
Mfg. Part Number
FCBI2-S10-C20
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
FLAT CABLE BASE
Datasheet Download
FCBI2-S10-C20.pdf
Availability of FCBI2-S10-C20
QUANTITY
FCBI2-S10-C20 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCBI2-S10-C20
Internal Part NumberEIS-FCBI2-S10-C20
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
Series-
TypeFlat Clamp
Opening Size3.50" L x 0.37" W x 0.15" H (88.9mm x 9.5mm x 3.8mm)
Mounting TypeScrew
MaterialNylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCBI2-S10-C20
Related LinksFCBI2-, FCBI2-S10-C20 Datasheet, Panduit Distributor
FCBI2-S10-C20 Details Description
Related parts for FCBI2-S10-C20
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SCOTCHLOK CLEAR-CAP 22-26 CART datasheet.pdf
LINE CORD 2 COND US datasheet.pdf
75MM OD RED LED DARKFIELD LT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 499 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.95K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN PLUG IN-LINE SLDR datasheet.pdf
MICRO 31C P 10" RBW FLOAT NI datasheet.pdf