Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18B-164-C3-R0
ATS-18B-164-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18B-164-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18B-164-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18B-164-C3-R0
QUANTITY
ATS-18B-164-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18B-164-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18B-164-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18B-164-C3-R0
Related LinksATS-18B-, ATS-18B-164-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18B-164-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18B-164-C3-R0
TEST LEAD 22AWG 5000V BLK 1000' datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG PWM 16SOIC datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 18POS .100" SNGL ROW datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP MICA 51PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf