Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18B-197-C1-R0
ATS-18B-197-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18B-197-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18B-197-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18B-197-C1-R0
QUANTITY
ATS-18B-197-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18B-197-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18B-197-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18B-197-C1-R0
Related LinksATS-18B-, ATS-18B-197-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18B-197-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18B-197-C1-R0
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT EVAL PSOC PROX DETECT datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
TFLEX 5190,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SMPM PLUG EDGE MNT SOLDER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 100V TO-220AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf