Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-159-C2-R0
ATS-18C-159-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-159-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18C-159-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18C-159-C2-R0
QUANTITY
ATS-18C-159-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-159-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-159-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-159-C2-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-159-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-159-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-159-C2-R0
TRANSMITTER/RCVR RS232 LP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf