Yageo RT0603CRE076K34L
RT0603CRE076K34L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRE076K34L
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRE076K34L.pdf
Availability of RT0603CRE076K34L
QUANTITY
RT0603CRE076K34L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRE076K34L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRE076K34L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)