Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-46-C3-R0
ATS-18C-46-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-46-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18C-46-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18C-46-C3-R0
QUANTITY
ATS-18C-46-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-46-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-46-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-46-C3-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-46-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-46-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-46-C3-R0
IC MPU SUPERVISORY 2.63V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 46MM datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf