Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-59-C1-R0
ATS-18C-59-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-59-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-18C-59-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18C-59-C1-R0
QUANTITY
ATS-18C-59-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-59-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-59-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-59-C1-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-59-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-59-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-59-C1-R0
PRESSURE SPRING REPLACEMENT KS42 datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 190MA 18 OHM TH datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HERMAPHRODITIC 10POS T/H datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
BLOCK SPADE AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf