Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18D-33-C1-R0
ATS-18D-33-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18D-33-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
Datasheet Download
ATS-18D-33-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18D-33-C1-R0
QUANTITY
ATS-18D-33-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18D-33-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18D-33-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18D-33-C1-R0
Related LinksATS-18D-, ATS-18D-33-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18D-33-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18D-33-C1-R0
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS MALE CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 220MA SMD datasheet.pdf
THYRISTOR 58V 150A DO-214AA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 48TQFN datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CHROMALIT XT LIGHT SOURCE RND datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf