Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ46AB
D38999/20ZJ46AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ46AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 46C MIXED PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ46AB.pdf
Availability of D38999/20ZJ46AB
QUANTITY
D38999/20ZJ46AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ46AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ46AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ46AB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ46AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ46AB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ46AB
IDC CABLE-ASS14A/ AE14G / X datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADR 78POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
TAB 1,6X0,6 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 213K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ETRAK2 W/32 10VDC AI+POE datasheet.pdf