B&K Precision CT2062-100-2
CT2062-100-2 picture photo
Mfg. Part Number
CT2062-100-2
Brief Description
LD 4MM P-P SILIC .75 100CM RED
Datasheet Download
CT2062-100-2.pdf
Availability of CT2062-100-2
QUANTITY
CT2062-100-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2062-100-2
Internal Part NumberEIS-CT2062-100-2
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2062-100-2
Related LinksCT2062, CT2062-100-2 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2062-100-2 Details Description
Related parts for CT2062-100-2
WASHER SHOULDER #2 NYLON datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 20A SYNC 144BGA datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 200MA 1CH NO 6-SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 150MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES 162K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf